Prsteny

Pohlaví

Nákupní cena

 • -
 • Materiál

  Značka

  Ringe online kaufen auf schmuckladen.de

  Prsteny

  Prsten je jedním z nejtrvalejších symbolů lásky a těší se proto veliké oblibě. Jako vyjádření nekonečnosti je nejdůležitějším šperkem pro svatbu. Snubní a zásnubní prsteny jsou většinou nošeny po celý život. Kromě snubních a zásnubních prstenů naleznete na sperkylove.cz také prsteny přátelství a módní šperky z různých materiálů. Objevte různorodost prstenů kvalitních značek a nechte se inspirovat nabídkou. Zda zlaté prsteny, stříbrné prsteny nebo nápadné statement prsteny, pro každý vkus lze nalézt perfektní prsten.

  Nastavit sestupně

  PRSTENY

   

  Prsten je jedním z nejtrvalejších symbolů lásky a těší se proto veliké oblibě. Jako vyjádření nekonečnosti je nejdůležitějším šperkem pro svatbu. Snubní a zásnubní prsteny jsou většinou nošeny po celý život. Kromě snubních a zásnubních prstenů naleznete na schmuckladen.de také prsteny přátelství a módní šperky z různých materiálů. Objevte různorodost prstenů kvalitních značek a nechte se inspirovat nabídkou. Zda zlaté prsteny, stříbrné prsteny nebo nápadné statement prsteny, pro každý vkus lze nalézt perfektní prsten.

   

  PŘÍBĚH PRSTÝNKU

  Prsteny jsou nejstarším šperkem lidstva. 

  Prsten má za sebou dlouhou a významnou historii. Je pravděpodobné, že první prsteny byly vyráběny již v době kamenné. Prsteny z mamutích chlupů nebo exempláře z látek, dřeva nebo jantaru tenkrát platily jako směnný a platební prostředek. Jako šperky se užívaly až později. V antice byly prsteny oblíbenými šperky, protože nositel je mohl vidět i bez zrcadla kdykoli na svých prstech.

   

  Především ve středověku byl prsten symbolem postavení a bohatství nositele. Přitom bylo na prsteny zpracováváno především zlato, načež zlaté prsteny mohli nosit pouze majetní občané. Byli to především bohatí muži, kdo nosili prsteny. Velice oblíbené bylo navíc zpracování drahých kamenů a skla. Prstenům s drahými kameny byly přiřčeny mystické síly, což činilo nošení prstenů o to atraktivnější.

   

  Kromě toho byl prsten náboženský symbol. Opati a abatyše nosili prsteny na znamení svého úřadu. Prsten byl pojímán na základě své kulaté formy jako znak nekonečnosti, a tím pádem také propojenosti s bohem. Ve středověku byly prsteny používány při zasnoubení a při svatbě. Ty byly většinou z hladkého stříbra nebo zlata. Také po době středověku zůstaly prsteny oblíbeným šperkem. 

  Nyní v 21. století máme velké štěstí, že můžeme volit mezi tolika materiály a početnými modely prstenů. Obrovský výběr značek nám umožňuje sortiment ve všech cenových relacích, tvarech a barvách, s nebo bez drahokamu, takže každý prsten píše svůj vlastní příběh. 

  PRSTENY: JAKÝ MATERIÁL JE NEJVHODNĚJŠÍ?

  Dnes má každý zájemce k dispozici velký výběr materiálů. Nejznámější a nejžádanější modely jsou ze zlata, stříbra a platiny. Také jiné materiály jsou stále oblíbenější. K těm oblíbeným patří titan, keramika, ušlechtilá ocel, bílé a růžové zlato. Bližší informace o jednotlivých materiálech naleznete také v našem magazínu v rubrice "Dobré vědět".

  Prsteny ze zlata 

  Zlato odjakživa fascinuje a je také u prstenů oblíbeným materiálem. Je elegantní a nadčasové. Ovšem čisté zlato je relativně měkké, a proto se objevuje pouze ve slitinách. Stále oblíbenější jsou prsteny z kombinovaného materiálu. Tak vznikají například dvoubarevné prsteny. Také tříbarevné prsteny ze zlata, stříbra a mědi jsou oblíbenou volbou zákazníků a zákaznic.  Stejně kvalitní jako čisté žluté zlato je zlato bílé. Stříbřitou až bílou barvu získává zlato díky příměsi jiných materiálů, jako je paladium a stříbro.

  Prsteny z platiny, stříbra, ušlechtilé oceli nebo titanu

  Platina je velice robustní ušlechtilý kov. To dělá platinu jedním z nejoblíbenějších materiálů pro snubní prsteny, protože vydrží po celý život.

  Stříbrné prsteny jsou vždy trendem, protože se dají všemožně kombinovat. Prsteny ze stříbra jsou vždy aktuální a nezávislé na módním trendu.

  Prsteny z ušlechtilé oceli jsou oblíbené především mezi pány. Robustnost a jednoduchost materiálu se přitom přibližuje životnímu pocitu muže.

  V poslední době jsou stále oblíbenější také titanové prsteny. Titan je v porovnání s jinými ušlechtilými kovy velice odolný vůči poškrábání, robustní a relativně cenově dostupný. Při výběru správného materiálu pro prsten je také důležité dbát na snášenlivost pokožky.

  Diamantové prsteny

  Při vyslovení pojmu "prsten" se u mnoha žen ihned vytvoří asociace svatby a manželství. Většina dam si přeje briliantový prstýnek nebo obecně diamantový prstenjako prsten zásnubní. Při koupi diamantu by se mělo dbát kromě velikosti prstenu také na 4 C (carat, colour, clarity, cut). Přitom váhu prstenu určuje počet karátů. Ryzost popisuje čistotu diamantu. Při hodnocení diamantu existují různé stupně čistoty. Tyto mají rozsah od diamantů, které jsou pod lupou naprosto čisté po diamanty, které mají v sobě inkluze viditelné pouhým okem. Colour (barva) popisuje barevné spektrum diamantu, které sahá od prvotřídně bílé po odstín champagne. Cut (výbrus) by měl být velice kvalitní, protože jen tak si diamant zachová svůj třpyt. Detailní informace a grafiky k 4 C naleznete v naší rubrice "Dobré vědět". 

  LZE ZMĚNIT VELIKOST PRSTÝNKU?

  Změna velikosti prstenu nebývá většinou problém. Pokud se má prstýnek zmenšit, tak se část prstenu odebere. Pokud se má prstýnek zvětšit, tak se existující prsten o něco natáhne. Při zvětšování se prsten však stane užší a tenčí. Proto existuje také možnost vsadit materiál, aby prsten zachoval svůj tvar. Jak dlouho trvá změna velikosti prstenu a jak drahé je jeho zmenšení nebo zvětšení, to závisí hlavně na použitém materiálu. Dle materiálu se rozlišuje náročnost a možnosti úprav. Zásadně se vždy doporučuje ještě před koupí jednou zkontrolovat vlastní velikost prstýnku. 

  VÝZNAM PRSTÝNKŮ

  Prsteny již odjakživa lidstvo fascinovaly a šperky měly po všechny časy velký společenský význam. Ale co se s prsteny pojí? Co prsteny symbolizují a jaký mají význam? Na prvním místě vzniká symbolika na základě jejich tvaru. Uzavřený kruh, který nemá konce, symbolizuje u zásnubních a snubních prstenů nikdy nekončící lásku. Kromě toho značí nekončící kruh celistvost. Římané připisovali prstenu mysticky význam.

  JAKÁ VELIKOST PRSTÝNKU SE KE MNĚ HODÍ?

  Asi nejtěžší otázka při koupi prstenu je jeho velikost. Pokud již nosíte prsten, je rozměr již znám a všechny další prsteny mohou být koupeny v příslušné velikosti. Ale jak se určí velikost prstenu, když ji neznáme? Především když mají být prsteny dárkem, tak je toto malou překážkou. Existuje několik možností, jak lze velikost prstenu určit. To může být pomůcka i pro pány, kteří hledají dámský prsten pro svoji milou. V následujícím jsme sestavili několik způsobů.

  Možnosti určování velikosti prstenu: Změření obvodu prstu

  Nejjednodušší je změření obvodu prstu kouskem provázku.

  1. Omotat provázek kolem prstu, na kterém má být prsten nošen.

      Pozor: Provázek by měl přejít i přes kloub, protože častokrát je místo, na kterém později prsten sedí, užší.

  2. Přeřízněte provázek na tom místě, kde se nitky překrývají.

  3. Nyní položte provázek na pravítko a odečtěte hodnotu.

      Tato hodnota odpovídá obvodu Vašeho prstu a tím i velikosti prstenu.  

  Možnosti určování velikosti prstenu: Určení vnitřního průměru

  Pro tuto variantu určení velikosti prstenu potřebujete jiný prsten, který má správnou velikost.

  1. Položte pravítko na odhadnutý průřez prstenu a změřte průměr po vnitřním obvodu prstenu.

       Tato hodnota je vnitřní průměr prstenu.

  2. Obvod prstenu můžete spočítat zcela jednoduše: Hodnotu vnitřního průměru vynásobte 3,14.

       Výsledek je obvod Vašeho prstu a tím i velikost prstenu.

   

  Pokud máte tabulku s velikostmi prstenů, tak můžete nalézt velikost prstenu na základně hodnoty vnitřního průměru. Každý klenotník může z tohoto údaje zjistit správnou velikost prstenu. Buďte si však vědomi, že vnitřní průměr hranatého prstenu se může lišit od průměru kulatého prstenu. V tomto případě byste se měli zeptat klenotníka na radu. 

  Možnosti určování velikosti prstenu: Zjištění velikosti prstenu pomocí šablony na velikost prstenu

  Jednou z dalších možností, jak zjistit Vaši velikost prstenu, je šablona velikostí prstenů. Tuto si můžete stáhnout jako PDF a vytisknout ji. Přeložte list podél čárkované linie a vystřihněte vzniklé půlkruhy. Otevřete list a vyzkoušejte šablonu, dokud nenaleznete správnou velikost.  

  RYTINY NA PRSTENY

  Prsteny se stanou zcela osobními šperky, pokud jsou vybaveny rytinou. Přitom byste však měli určitě znát velikost prstenu, protože rytina může být při změně velikosti poškozena. Obzvláště oblíbené jsou vyryté prsteny zásnubní, snubní a manželské. Zde se většinou vyrývá datum a jméno partnera. Také rytina na vnější straně prstenu je možná. Tak máte poselství prstenu stále na očích.

  PRSTENY - MÓDNÍ ŠPERKY

  Také v oblasti módních šperků samozřejmě naleznete prsteny. Tyto jsou většinou ze sterlingového stříbra 925 a poté pozlacené. Především statement prsteny jsou často módním šperkem, a proto často pouze pozlacené. Stříbrné a pozlacené prsteny se rychle zabarvují a zanechávají tmavá zabarvení na kůži. Toto lze častěji pozorovat u prstenů než u jiných šperků, protože ruce jsou stále v pohybu a prsteny jsou často vystaveny různým reakcím. Například vlhkost podporuje proces zabarvování, takže zejména módní šperky by se měly před každým mytím odkládat. Také v létě je zapotřebí opatrnosti. I přesto jsou módní prsteny skvělou alternativou pro ty, kdo své ruce rádi ukazují. Nápadné módní šperky jsou skvělým prostředkem.  

  Prsteny se zirkony jsou výhodnou alternativou k diamantovým prstenům.

  Máte rádi třpyt a jas? Tak se Vám bude asi líbit diamantový prsten. Skvělou alternativou k drahým kamenům jsou zirkony. Prsteny, které jsou celé osazené zirkony, jsou cenově dostupné a splní každý sen. Zirkony se podobají diamantům a lze je získat dokonce v různých barvách. Pokud preferujete, co se týče materiálu prstenu, ušlechtilé kovy, jako je zlato nebo bílé zlato, tak může být osazení zirkony dobrý doplněk, který nenechá cenu Vašeho prstenu vyšplhat do nedosažitelných výšek. 

  KOUPIT PRSTENY ONLINE NA SCHMUCKLADEN.DE

  Prsteny jsou překrásným doplňkem na prstu. Na schmuckladen.de naleznete spoustu produktů v různých velikostech, pro každou příležitost a každý vkus. Ve velkém sortimentu různých prstenů naleznete i Vy perfektní prsten. Je jedno, zda hledáte individuální šperk pro Vaši šperkovou kolekci nebo klasický snubní prsten. Také při hledání zajímavých keramických prstenů budete u nás úspěšní. Zda ze zlata, stříbra nebo z ušlechtilého kovu, klasicky nebo nápadně - na schmuckladen.de naleznete svůj nejmilejší prsten.