Valentýn

Pohlaví

Nákupní cena

 • -
 • Materiál

  Značka

  Valentýn

  Přestože svátek svatého Valentýna mnoho lidí zavrhlo, obrat v květinářstvích a u klenotníků počátkem února vždy vzroste. Přidejte ke své vlastní složené básni nebo kytici červených růží přeci jen ještě jednu malou pozornost ve formě nenápadné krabičky. Dárky k Valentýnu jistě potěší každou ženu. Vaše láska s tímto třpytivým překvapením určitě nepočítala. Osobní rytinou vykouzlíte na prstenu, náramku nebo přívěsku navíc osobní vzkaz.

  Nastavit sestupně

  SVÁTEK SVATÉHO VALENTÝNA

  Přestože svátek svatého Valentýna mnoho lidí zavrhlo, obrat v květinářstvích a u klenotníků počátkem února vždy vzroste. Přidejte ke své vlastní složené básni nebo kytici červených růží přeci jen ještě jednu malou pozornost ve formě nenápadné krabičky. Dárky k Valentýnu jistě potěší každou ženu. Vaše láska s tímto třpytivým překvapením určitě nepočítala. Osobní rytinou vykouzlíte na prstenu, náramku nebo přívěsku navíc osobní vzkaz.  KOUPIT DÁRKY K VALENTÝNU

  14. únor je dnem zamilovaných, lidově známý jako Valentýn. Údajně byl tento svátek oživen floristickým průmyslem, aby se zvýšil prodej květin. A není pochyb o tom, že v tento den se prostě prodá více kytic než jindy. Svátek svatého Valentýna je pro prodejce květin jistě příjemný, ale zvyk slavit tento den má kořeny jinde. Každý ví, že se 14. února slaví svatý Valentýn. Ale proč se vlastně slaví den zamilovaných? Věděli jste, že je tento den také dnem mládeže a rodiny? Odkud má den svatého Valentýna vlastně své jméno? A co jsou typické dárky, které lze na Valentýna tradičně darovat? Jaké šperky lze darovat své nejmilejší osobě v tento den? Zde na Schmuckladen.de Vám poskytneme inspiraci, abyste mohli svoji milou nebo svého milého v den svatého Valentýna jaksepatří překvapit!

  ODKUD POCHÁZÍ ZVYK SPOJENÝ SE DNEM SVATÉHO VALENTÝNA?

  Zvyk slavit den svatého Valentýna pochází již z antiky. Římský papež Gelasius I. zavedl den Valentýna v roce 469 dokonce jako památeční den, který platil pro celou církev a který byl zanesen do kalendáře. Bohužel byl v roce 1969 z kalendáře opět vyjmut. To se však den sv. Valentýna již prosadil jako "svátek".

  V Anglii se den lásky slaví již od středověku. Tam se páry staly Valentýnem a Valentýnou, kteří se vzájemně obdarovávaly malými dárky, například květinami nebo svými vlastními básněmi. Říká se, že anglický spisovatel Samuel Pepys své milované poslal na sv. Valentýna v roce 1667 květiny s prosbou, aby pro něj byla Valentýnským pokladem. Jeho prosba byla vyslyšena a od té doby jsou Angličani pravými zastánci dne Sv. Valentýna.

  Stopy oslav dne sv. Valentýna najdeme dokonce v Indii. Prý existovala staroindická slavnost, která byla věnována indickému bohu manželství a během této slavnosti zamilovaní posílali své milostné přísahy. V Anglii a Francii věří, že 14. únor se pojí se začátkem doby páření ptáků a jaro začíná působit prý i na lidi.

  V našich končinách trvalo však o něco déle než jsme si uvědomili, že bychom měli lásku uctívat a slavit - a sice ve formě dne svatého Valentýna. Angličtí vystěhovalci přenesli tento zvyk do Ameriky, a především vojáci z USA, kteří přišli během Druhé světové války do Německa, tam rozdmýchali zájem slavit den svatého Valentýna. První bál na svatého Valentýna se konal v roce 1950 v Norimberku, od té doby se tradice Valentýnského dne již nedala zastavit. Zamilovaní se každý rok 14. února obzvláště snaží a rozmazlují své miláčky kreativními a dojemnými vyznáními lásky nebo malými dárky.

  ODKUD MÁ SVÁTEK VALENTÝNA SVÉ JMÉNO A PROČ JEJ SLAVÍME 14. ÚNORA?

  Své jméno získal den sv. Valentýna samozřejmě od Valentýna. Ale od kterého? Přicházejí v úvahu tři různí kandidáti. Který je však původcem jména pro tento den, o tom se vedou spory doposud. První Valentýn, který přichází do úvahy, je svatý biskup Valentýn z Terni (Umbrie, Itálie), který potají oddával všechny zamilované páry dle křesťanských tradic. A proč tajně? Protože tehdy byla křesťanská víra v Římské říši zakázaná! Jeho počínání bylo bohužel brzy prozrazeno a v roce 268 byl rozkaz císaře zatčen a popraven.

  Druhý Valentýn byl prostý farář z Říma, kterému se stalo něco podobného. Také on byl 14. února sťat, protože prý vyléčil dceru vězeňského mistra ze slepoty. Než byl v roce 209 zatčen, rád daroval květiny kolemjdoucím.

  Třetí Valentýn je Valentýn z Terstu, misionář, který kolem roku 475 hlásal bezbožným jižním Němcům křesťanskou víru. Zato byl pronásledován a dnes je považován za patrona pasovského biskupství.

  PROČ SE DARUJÍ NA SVATÉHO VALENTÝNA KVĚTINY?

  Samozřejmě by se nyní dalo tvrdit: protože je svátek Valentýna výmysl prodavačů květin. Ale je to skutečně zvyk, který sahá daleko do minulosti. Ale proč se darují právě květiny? Existují dvě možná vysvětlení. Podle první verze je s květinami údajně spojen pamětní den starořímské bohyně Juno, který byl oslavován již v antice a během kterého se jako obětní dar bohyni chránící rodinu a manželství dávaly květiny. Další příležitostí, která se nám dnes zdá zajisté překvapující, je den loterie lásky, při které byl pár sezdán na období jednoho roku. K tomu se darovaly květiny. Také se ale říká, že svatý biskup Valentýn, jeden z možných Valentýnů, podle kterého může být tento den pojmenován, daroval párům, které čerstvě oddal, po obřadu kytice. Ve středověku se zvyk darovat květiny ujal především v Anglii a ve Francii. Tam se věřilo, že pokud mladý muž 14. února jako první spatří děvče, tak si je pak jednou vezme. A tak v tento den brzy ráno postávalo bezpočet mladých mužů před dveřmi mladých dam, s kyticí v ruce.

  Kromě květin se často rozesílají také kartičky. Ale proč právě Valentýnky? Dle vyprávění za to může francouzský vévoda z Orleáns, který byl v roce 1415 uvězněn v Londýnsé věži, odkud své milé posílal vyznání lásky.

  MŮŽE BÝT SVÁTEK SVATÉHO VALENTÝNA TAKÉ NEŠŤASTNÝ DEN?

  Ano, to může! Pro některé lidi je den svatého Valentýna skutečně den neštěstí. 14. únor považují za špatný den někteří věřící, protože se právě v tento den narodil zrádce Ježíše Krista Jidáš. A všichni lidé, kteří slaví v tento den narozeniny, zůstávají bez štěstí. Dále je 14. únor den popravy Svatého biskupa Valentýna, který je považován za jednoho z mužů, podle něhož může nést tento den své jméno. Ve středověku platil den Valentýna za den neštěstí pro dobytek, který v ten den neměl nebo nesměl pracovat. Věřilo se, že zvíře, které v tento den upadne, se již nezvedne. Kromě toho se věřilo, že pokud bude v tento den bouřka, mnoho lidí zemře, zejména ti z bohatších vrstev.

  DÁRKY K SVÁTKU SVATÉHO VALENTÝNA PRO ŽENY A MUŽE

  Trvalým a vděčným dárkem ke dni Valentýna jsou samozřejmě vždy básně složené vlastními silami, chutná bonboniéra nebo kytice rudých růží. Mnoho mužů chce svým partnerkám ukázat, že jsou pro ně výjimečné a že si zaslouží jen to nejlepší, a proto hledají nejskvostnější šperk. Chcete i Vy své partnerce nebo svému partnerovi nadělit takovýto dárek? Tak se podívejte na schmuckladen.de a objevte třpytivý svět řetízků, prstenů a také hodinek. Klasikou mezi šperky, kterou lze tradičně darovat na svatého Valentýna, jsou samozřejmě prsteny. Prsteny jsou nejvděčnějším symbolem pro vyjádření lásky, protože když nosíte prsten, tak jej vidíte často zalesknout se na svém prstu a svého partnera si tak neustále připomínáte. A prsteny jsou vhodné pro muže i pro ženy. Často není pro dámy tak jednoduché darovat svému milému něco přiměřeného.

  Považujete šperky za příliš neosobní? Tak tomu však není. Určitě nepochybujete o tom, že vlastní verše se dotknou srdce každé ženy, ale řetízek s třpytivým srdcovým přívěskem nebo také náramek, který je vybaven osobní rytinou, může mít stejný účinek. Výhodou je, že Váš partner nebo Vaše partnerka mohou nosit šperk každý den a stále si Vás tak připomínat. Šperky s rytinou se hodí skvěle jako dárek k Valentýnu.

  Také v oblasti šperků můžete být kreativní a připojit svůj osobní vzkaz. V medailonku se mohou například nacházet fotografie šťastného páru. Tím je partner vždy připomínán. A taková společná fotografie, kterou nosíte na svém krku, to spojuje. Nebo se rozhodněte pro řetízek s mušličkami, který připomene Vaši poslední společnou dovolenou. Nebo co takhle na Valentýna darovat zásnubní prstýnek? Právě na svatého Valentýna se mnoho zamilovaných nechává inspirovat a přichází se žádostí o ruku. Při romantické večeři při svíčkách, během procházky v lese nebo jednoduše doma při svíčce - Valentýn je ten správný den pro předání zásnubního prstýnku.

  Vidíte, že máte spoustu možností a je jedno, pro kterou variantu se nakonec rozhodnete - společně s prohlášením "Miluji Tě" se den svatého Valentýna rozhodně stane dnem lásky.

  SVÁTEK SVATÉHO VALENTÝNA - KOUPIT DÁRKY A ŠPERKY ONLINE

  Chcete své milé nebo svému milému nadělit dárek k Valentýnu? Chcete potěšit srdce své kamarádky hezkým šperkem? Tak jste u schmuckladen.de na správné adrese. Zde naleznete mnoho nápadů, co můžete na Valentýna kromě květin darovat. Nechte se inspirovat různými produkty nejrůznějších značek a obchodů a kupte dárek k Valentýnu pohodlně online!