Zásnubní prsteny

Pohlaví

Nákupní cena

 • -
 • Materiál

  Značka

  Zásnubní prsteny

  Hledáte vhodný zásnubní prsten, na který určitě každá žena řekne ANO? Na sperkylove.cz Vám nabízíme kromě kvalitních zásnubních prstenů z bílého zlata nebo platiny také rozsáhlý servis. Nechte si od nás poradit. Pokud jste se rozhodli spontánně a hledáte rychle zásnubní prsten, tak pro Vás máme také zásnubní prsteny s krátkou dodací lhůtou.

  Nastavit sestupně

  ZÁSNUBNÍ PRSTENY

   

  Hledáte vhodný zásnubní prsten, na který určitě každá žena řekne ANO? Na schmuckladen.de Vám nabízíme kromě kvalitních zásnubních prstenů z bílého zlata nebo platiny také rozsáhlý servis. Nechte si od nás poradit. Pokud jste se rozhodli spontánně a hledáte rychle zásnubní prsten, tak pro Vás máme také zásnubní prsteny s krátkou dodací lhůtou. A pokud nevíte, jaký typ prstenu se hodí k Vaší budoucí snoubence, nechte se inspirovat naší anketou ohledně nejoblíbenějších zásnubních prstenů.

   

  ZÁSNUBNÍ PRSTENY - MALÝ RÁDCE

  NA CO MUSÍM PŘI KOUPI ZÁSNUBNÍHO PRSTENU DBÁT?

  Než Vám a novému zásnubnímu prstenu může říct Vaše nejmilejší "Ano", tak jej musíte nejprve najít. Pro muže toto rozhodnutí není vůbec jednoduché. V následující části Vám shrneme nejdůležitější body, na které byste měli při výběru zásnubního prstenu dbát.

  (1) ZJISTIT SPRÁVNOU VELIKOST ZÁSNUBNÍHO PRSTENU

  Nejdůležitější rozměr, který pro zásnubní prsten potřebujete, je velikost prstenu Vaší nastávající snoubenky. Existuje několik možností. Nejjednodušší cestou je vypůjčit si prsten ze šperkovnice Vaší nejmilejší a zjistit tak velikost jejího prstenu. Na našich stránkách zjistit velikost prstenu se dozvíte rychle a jednoduše, jak můžete nenápadně zjistit velikost snubního prstenu. Samozřejmě můžete jít také společně se svojí snoubenkou ke klenotníkovi a nechat si jednoduše zjistit velikost prstenu na místě.

  (2) MATERIÁL SNUBNÍHO PRSTENU

  Než se budete zabývat designem snubního prstenu, měli byste se zamyslet nad materiálem, ze kterého by měl prsten být. Zde hrají samozřejmě důležitou roli osobní preference. Jaký materiál preferujete Vy? Jaké šperky nosí Vaše milovaná? Má mít šperk konkrétní barvu? Důležité je také vědět, jestli má Vaše snoubenka alergii. V tom případě pak musíte dbát na to, aby prsten neobsahoval nikl. Doporučujeme Vám zásnubní prsten z ušlechtilé oceli nebo platiny.

  Zásnubní prsteny ze zlata

  Zlato je jak pro snubní, tak i pro zásnubní prsteny klasika.

   

  Nejoblíbenější variantou jsou zásnubní prsteny z bílého zlata. Tato varianta je u většiny žen na seznamu ideálních snubních prstenů úplně nahoře. Zásnubní prsteny z bílého zlata jsou odolnější než prsteny ze žlutého zlata, a navíc se nezabarvují. Chladný briliant se perfektně hodí k diamantům a barevným drahým kamenům.

   

  Zásnubní prsteny ze žlutého zlata přesvědčí svým teplým barevným odstínem a zalichotí každé ženě. U prstenů ze žlutého zlata byste měli dbát na to, aby číslo legování bylo poměrně vysoké (375, 585, 750). Zlato je relativně měkký materiál, který se nechá lehce tvarovat. Určité legování by tedy mělo být provedeno, zejména tehdy, pokud bude zásnubní prsten nošen dlouho. Zásnubní prsten ze žlutého zlata by měl být z legování 585, abyste z něj měli dlouho radost.

   

  Zásnubní prsteny z červeného zlata jsou poměrně vzácné. Červený lesk je velice nevšední, zejména v kombinaci s diamanty vynikne celá jeho krása.

   

  Pokud se nemůžete rozhodnout, který odstín by měl mít Váš zásnubní prsten, můžete zvolit také zásnubní prsten Bicolor. Zvláště kombinace z bílého a žlutého zlata jsou v současné době trendem.

  Zásnubní prsteny ze stříbra 925.

  Sterlingové stříbro ryzosti 925 je také u snubních prstenů materiál, který nikdy neztratil na oblíbenosti. Má stejný lesk jako bílé zlato, lze jej však získat o něco výhodněji. U snubních prstenů ze stříbra byste si však měli být vědomi, že u tohoto měkkého materiálu může dojít poměrně rychle k poškrábání. Z tohoto důvodu se také jen velice zřídka používá čisté stříbro. Stříbrné zásnubní prsteny se často osazují diamanty. Tyto materiály spolu vytvářejí jasný lesk a vzájemně se ve svém působení podporují. Aby se zabránilo zabarvení snubního prstenu, můžete si vybrat také mezi stříbrnými prsteny pokrytými rhodiem. Tyto prsteny mají ošetřený povrch, nezabarvují se tak rychle a nejsou tak náchylné k poškrábání. Vrstva rhodia prodlužuje lesk prstenu a může se, pokud se odře, opět obnovit.

  Zásnubní prsteny z ušlechtilé oceli.

  Zásnubní prsteny z ušlechtilé oceli zahájili svůj triumfální pochod teprve nedávno. Lze je zakoupit cenově výhodněji než zlaté a stříbrné prsteny a navíc jsou velice odolné. Prsteny z ušlechtilé oceli jsou velice všestranné, lze je vyrýt uvnitř, ale také zvenčí. Působí dobře s drahými kameny a také s různými vzorky. Lze je zakoupit ve stříbřitém odstínu, lze však nalézt také pozlacené modely. Zásnubní prsteny z ušlechtilého kovu jsou pak dobrou alternativou, pokud se prsten po svatbě přemění na snubní prsten. Oblíbené jsou v tomto případě prsteny z ušlechtilé oceli ve variantách bicolor. Navíc můžete u prstenů z ušlechtilé oceli zvolit matný nebo na vysoký lesk vyleštěný povrch. A pokud si nechcete vybírat, zvolte jednoduše prsteny z ušlechtilé oceli na schmuckladen.de, ty sjednocují obě vlastnosti.

  Zásnubní prsteny z platiny.

  Platina je vhodná obzvláště pro ty, kteří jsou citliví nebo alergičtí na nikl. Platina je kov, který vykazuje vysokou čistotu (cca 95%), takže i po zpracování v zásnubní prsten skoro neobsahuje cizí složky. Vzhledově připomíná stříbro. Zásnubní prsteny z platiny v každodenním použití vykazují vysokou odolnost. Nevyblednou a vydrží celý život. Navíc se zásnubní prsteny z platiny neodírají, jak to bývá u jiných materiálů. Můžete si být tedy jisti, že zásnubní prsten z platiny si vždy zachová svůj tvar. Proto jsou tyto prsteny také dobrým řešením, pokud chcete nosit svůj prsten ještě i po svatbě.

  (3) RŮZNÉ MODELY ZÁSNUBNÍCH PRSTENŮ

  V oblasti zásnubních prstenů existuje velký výběr modelů V následující části Vám chceme nabídnout malý přehled, abyste se trefili do vkusu své nejmilejší.

   

   

  Solitérní prsten

  Solitérní prsten je klasikou mezi zásnubními prsteny.

  Jediný kamínek (diamant nebo drahý kámen) je pomocí objímky

  upevněn na prstenu.

   

   

  Kroužek s kamínkem

  Kroužek je velice elegantní variantou zásnubního prstenu.

  V jednotném kroužku je uchycen jeden malý kamínek.

  Tento model je vhodný zejména pro ženy, které jinak nenosí šperky.

   

   

  Památeční prsten

  Památeční prsten nebo také páskový prsten neobsahuje hlavní kamínek,

  ale spousta malých kamínků je řazena v drážce za sebou.

  Tím se stává vzpomínkový prsten pravým upoutávačem pohledu.

   

   

  Prsten zásnubní hodící se k snubnímu prstenu

  Tento prsten je úzký zásnubní prstýnek, který je ozdoben malým

  kamínkem podobně jako u solitérního prstenu. Prsten je vytvořen tak,

  aby se dal nosit i po svatbě před snubním prstenem.

   

   

  Zásnubní prsten se zakřivením

  Zvláštní forma prstenů s kamínkem jsou prsteny se zakřivením.

  Tyto mohou obsahovat jeden nebo více akcentových kamínků.

   

   

   

  Extravagantní zásnubní prsten

  Vedle klasických modelů existuje také spousta smíšených forem nebo

  extravagantní zásnubní prsteny.

   

   

  (4) MUSÍ ZÁSNUBNÍ PRSTEN OBSAHOVAT DIAMANT?

  Většina designů zásnubních prstenů obsahuje kamínek v prstenové drážce. V klasickém případě je tímto kamínkem diamant. Model a design zásnubního prstenu se odráží v ceně prstenu.

   

  Kolik karátů by měl mít diamant na zásnubním prstenu?

  Je těžké paušalizovat, kolik karátů by měl zásnubní prsten mít. V prvním případě musíte dbát na vkus své nejmilejší. Pokud nosí pouze decentní šperky a nemá ráda hodně ozdob, tak by byl diamant s 0,4 karáty na její vkus moc velký. Pro kroužky s malým diamantem vystačí často 0,04 - 0,1 karátů. Pokud si nejste jisti, jak bude vypadat diamant s určitým číslem karátů na prstu Vaší ženy, můžete využít našeho obrázku.

   

  V následujících PDF jsme pro Vás shrnuli nejdůležitější informace o vlastnostech diamantů: 4 "c" u diamantů:

   

  PDF: Diamant - Carat (karát)

  PDF: Diamant - Colour (barva)

  PDF: Diamant - Clarity (ryzost)

  PDF: Diamant - Cut (brus)

   

  Drahé kameny a zirkony jako osazení na zásnubním prstenu

  Jako alternativu k diamantu můžete zvolit také zásnubní prsten s jiným drahokamem. Co například kámen dle narození Vaší snoubenky nebo drahokam v její oblíbené barvě. Na schmuckladen.de si můžete Váš zásnubní prsten sami nakonfigurovat. Můžete volit z velkého množství drahých kamenů, abyste si vytvořili jedinečný prsten.

  Pokud se Vám zásnubní prsten s diamantem zdá příliš drahý, a také nechcete barevný drahý kámen, tak můžete zvolit zirkon. Ten je od pravého briliantu opticky k nerozeznání, je však o mnoho levnější.

  (5) VYRYTÍ U ZÁSNUBNÍHO PRSTENU

  U mnohých zásnubních prstenů máte možnost nechat na něj něco vyrýt. Může to být například osobní věnování nebo datum zasnoubení. Pomocí rytiny můžete Vašemu zásnubnímu prstenu podobně jako u svatebních prstenů, dodat ještě něco zcela osobního.

  NA KTERÉ RUCE SE NOSÍ ZÁSNUBNÍ PRSTEN?

  Zásnubní prsten se nosí na levé ruce. Levá ruka je přitom blíž k srdci, čímž se zesílí symbolický charakter zásnubního prstene. Při svatbě se prsten přemístí z levé ruky na pravou. Ve Švýcarsku, v jižnějších zemích a také v USA se zásnubní prsten nosí na pravé ruce a snubní prsten na levé. Tyto tradiční přístupy se však čím dál více uvolňují.

  NA KTERÉM PRSTU SE NOSÍ ZÁSNUBNÍ PRSTEN? 

  V Německu nasune muž zásnubní prsten z pravidla na prsteníček levé ruky své snoubenky. Pokud žena nosí svůj překrásný zásnubní prsten na prsteníčku, tak tím jasně ukazuje, že se chce vdávat.  

   

  KTERÉ MODELY SNUBNÍCH PRSTENŮ JSOU NEJOBLÍBENĚJŠÍ?

  Chcete vědět, které modely se kupují nejčastěji? Zde vidíte naše 3 top-modely:

   

   

   

   

  JAK DLOUHO SE ZÁSNUBNÍ PRSTEN NOSÍ?

  Prsten by se již neměl do svatebního dne sundávat - to platí nejen pro ženu, ale také pro muže. Zásnubní prsten symbolizuje sounáležitost dvou lidí a to by měl celý svět vědět.

  V obvyklém případě obnáší doba od zásnub do svatby přibližně jeden rok. Samozřejmě je tato doba odlišná u různých párů a není pevně stanovena. Jen jedno je povinnost: Je jedno, kolik času zbývá do svatby, zásnubní prsten se neodkládá!

  JAK DRAHÝ BY MĚL ZÁSNUBNÍ PRSTEN BÝT?

  Na tuto otázku nelze odpovědět všeobecně, ale jsou jisté směrnice, dle kterých se lze orientovat. Národ od národa je to odlišné.

  V Německu je běžnou praxí, že se na zásnubní prsten použije půl měsíčního příjmu až celý plat.  

  V Anglii se vychází z toho, že náklady na zásnubní prsten by měly být jeden až dvě měsíční příjmy muže.

  V USA se na zásnubní prstýnek vydají tři měsíční příjmy.

  CO SE STANE SE SNUBNÍM PRSTÝNKEM PO SVATBĚ?

  Tradičně se zásnubní prsten odkládá v den svatby a je nahrazen snubním prstenem. Přesto se již i v německy mluvících zemích projevuje trend nosit zásnubní prsten i po svatbě. Zásnubní prsten se pak nosí společně se snubním prstenem.  Přibudou tedy ještě navíc snubní prsteny. Tato varianta je nyní běžná v USA a našla i v Německu stále více přívrženců.

  Zásnubní prsteny jako snubní prsteny

  Některé páry si přejí nosit zásnubní prsten i dále jako snubní prsten. Proto se nekupují speciální snubní prsteny, zásnubní prsten přebírá tuto funkci. Přitom nastávající manželský pár vybírá zásnubní, resp. snubní prsten, společně. Můžete se rozhodnout, zda oba partneři nosí prsten již při zasnoubení, nebo jej navléknou teprve v okamžiku uzavření manželství.

  PŘÍBĚH ZÁSNUBNÍHO PRSTENU

  Zásnubní prsten má za sebou již dlouhý příběh, proto má pro šťastné páry také tak hluboký význam. 

  Historie zásnubního prsten začíná již v antice. První odkazy na výměnu zásnubních prstenů naleznete v antickém Řecku a Římě, kde byl položen základní kámen pro důležitou symboliku prstenů. Prsten byl zvolen jako "šperk pro milující", protože jeho kulatý tvar měl symbolizovat věčnost a tím i nikdy nekončící lásku. V Římě měl však prsten také střízlivou symbolickou funkci, a to zachování věna.

   

  Také ve vrcholném středověku se prsten používal jako zásnubní nebo snubní šperk. Tenkrát však fungoval hlavně jako ukazatel rodinného stavu a byl nošen v každé životní fázi. Skutečnost, že zásnubní prsten může obsahovat drahokam, je běžná od roku 1477. Protože diamant je nejtvrdším drahokamem, tak poprvé zdobil zásnubní prsten. Diamantový prsten byl tedy již před staletími perfektní volbou pro korunovaci zásnubního prstenu, protože zrovna diamant vyjadřuje tolik síly a krásy.

   

  V průběhu doby se stalo zvykem zvolit pro zásnubní prsten modrý drahokam, protože tato barva symbolizuje věrnost, čistotu a nesmrtelnost. Safír byl proto první volbou zamilovaných, kteří se chtěli zasnoubit. Tento trend se však bohužel během uplynulých dob neetabloval, přičemž se musí uvést, že tato tradice se udržuje především v královských rodinách. Tak obdržely princezna Diana a také velkovévodkyně Catherine, "Kate", k zásnubám právě modrý drahokam.

  KOUPIT KONFIGUROVATELNÉ ZÁSNUBNÍ PRSTENY ONLINE NA SCHMUCKLADEN.DE

  Moment, kdy je žena dotazována, zda se chce provdat za svého nejmilejšího, je pro mnohé jeden z nejkrásnějších okamžiků v životě a korunuje pro mnohé páry jejich lásku. O to důležitější je nalézt vhodný zásnubní prsten. Na schmuckladen.de máte možnost vytvořit si svůj prsten individuálně. Prsten ze žlutého zlata nebo se stříbra, s rytinou nebo bez ní - máme pro Vás velký počet hezkých modelů zásnubních prstenů, které lze konfigurovat.