Šperky s rytinou

Pohlaví

Nákupní cena

 • -
 • Materiál

  Značka

  Schmuck mit Gravur online kaufen

  Šperky s rytinou

  Pokud hledáte osobní dárek pro oblíbenou osobu, šperkem s rytinou nemůžete učinit špatně. Tímto kouzelným šperkem může člověk udělat radost také sám sobě. Je jedno, zda necháte vyrýt jméno, datum nebo milou zprávu, fantazii se žádné meze nekladou. Také lze pro rytinu vyzkoušet různé druhy písma, pro každého se tak vykouzlí zcela osobitý šperk.

  Nastavit sestupně

  ŠPERK S RYTINOU

  Pokud hledáte osobní dárek pro oblíbenou osobu, šperkem s rytinou nemůžete učinit špatně. Tímto kouzelným šperkem může člověk udělat radost také sám sobě. Je jedno, zda necháte vyrýt jméno, datum nebo milou zprávu, fantazii se žádné meze nekladou. Také lze pro rytinu vyzkoušet různé druhy písma, pro každého se tak vykouzlí zcela osobitý šperk.  NA JAKÝ ŠPERK JE MOŽNÉ VYRÝVAT?

  Přestože mají rytiny jen málo omezení, všechny druhy šperků nejsou k vyrývání vhodné. Například náušnice nenabízejí dostatek místa a proto nejsou pro vyrývání tak oblíbené. Pro rytiny jsou vhodnější náramky, řetízky a prsteny.

  NÁRAMEK S RYTINOU

  Náramek se výborně hodí na vyrytí delších zpráv, vět nebo jmen. Přitom lze vyrývat nejen na náramky z kovu, ale také na náramky z kůže nebo kaučuku. Jsou ideální pro všechny, kdo mají rádi zvláštnosti a neváhají sejít z klasické cesty.

  ŘETÍZEK S RYTINOU 

  Pokud chcete ozdobit rytinou řetízek, jedná se většinou o rytinu na přívěsku. K tomu by měl mít řetízek vhodný přívěsek. Přívěsky můžou mít různou podobu, například srdce nebo čtyřlístek. Řetízek s rytinou na přívěsku ve tvaru srdce je většinou skvělý dárek pro něho nebo pro ni. Můžete nechat vyrýt iniciály nebo krátké jméno, často se volí také datum. Pro dlouhé zprávy se rytina na řetízku bohužel nehodí.

  PRSTENY S RYTINOU

  Nejoblíbenější šperk, co se rytiny týče, je nepochybně prsten. Vyrývají se především zásnubní nebo snubní prsteny. Většina lidí využije možnost nechat si vyrýt datum svatby - pak se tak rychle nezapomene.
  Další oblíbené rytiny jsou jména partnera/partnerky, "Miluji Tě" nebo podobné výroky.

  Kromě snubních nebo zásnubních prstenů mohou být vyryty samozřejmě také další modely prstenů, pokud se nabízí dostatek plochy. Při vyrývání na prsteny byste měli obzvláště dbát na délku zprávy. Možný počet znaků je odvislý od rozměrů prstenu. Před koupí prstenu si uvědomte omezený prostor pro rytinu. Paušálně by se dalo říci, že na široký prsten se dá vyrýt delší text. Většinou je však rozdíl tak malý, že se počet znaků liší jen minimálně. Proto je maximální počet znaků z pravidla pro každý rozměr prstenu stejný.

  JAK LZE ŠPERKY VYRÝT? 

  Nechat vytvořit rytinu na šperku znamená, že se materiál šperku ručně nebo strojově seškrábe tak, že vzniknou písmena nebo ornamenty. Přitom musí být k dispozici správný materiál.

   

  Nejvíce se hodí následující materiály:

  • stříbro

  • zlato

  • ocel

  • měď

  • kámen

  • mosaz

  • sklo

   

  Často se nabízejí různé varianty, jak lze šperk vyrýt. Nejběžnější jsou laserová a diamantová rytina.

   

  ŠPERK S LASEROVOU RYTINOU

  U laserové rytiny se jedná o odstranění materiálu laserem. Materiál se laserem odpaří. Na povrchu šperku se na základě chemické reakce objeví charakteristické zabarvení.

   

  Přednosti laserové rytiny:

  • čisté výsledky jsou nezávislé od materiálu

  • jemnější a hezčí písmo, protože se nářadí na rytiny neopotřebovává.

  ŠPERK S DIAMANTOVOU RYTINOU

  Diamantová rytina je tradiční způsob rytí šperku. K vyrývání se používá nástroj se špičkou z diamantu. K tomu se používá diamant, protože ten je tvrdý a robustní. Je vhodnější, než ocelové nářadí. U diamantové rytiny jsou v principu vyryty škrábance do šperku. Proto není tato metoda tak dobře viditelná jako rytina laserová.

   

  Přednosti diamantové rytiny:

  • levnější než laserová rytina

  • většinou působí celkový výsledek harmoničtěji, protože není tak nápadný

  KOLIK STOJÍ ŠPERK S VLASTNÍ RYTINOU?

  Nechat na šperku vytvořit osobní rytinu je většinou cenově příznivější, než si myslíte! U nákladů na vyrývaný šperk samozřejmě na různých kritériích, ale v zásadě nestojí rytina více než 20 Euro, u většiny obchodníků se zaplatí dokonce pouhých 5 Euro.

   

  Rozhodujícími faktory, co se nákladů týče, jsou:

  1. 1. Z jakého materiálu je šperk?  

  2. 2. Jaký druh rytiny zvolíte? Má se jednat o laserovou nebo o diamantovou rytinu?

  3. 3. Jak objemná má rytina být? Kolik znaků se má vyrýt? Má se vyrýt pouze jedna, nebo obě strany přívěsku?

  NA CO BYSTE MĚLI DBÁT PŘI KOUPI RYTÉHO ŠPERKU?

  Důležité je, aby se člověk před koupí rytého šperku zamyslel. Rytý šperk zpravidla nelze vrátit nebo vyměnit. Proto byste si měli být jisti, že text, jméno nebo datum, které se mají vyrývat, jsou bezchybné. A neměli byste mít žádné pochybnosti o koupi šperku. Především v případě, že má být šperk s rytinou dárkem, musíte také přemýšlet, zda je právě šperk s vyrytím vhodný dárek pro tu jistou osobu.

  ŠPERK S GRAVUROU KOUPIT ONLINE V SCHMUCKLADEN.DE

  Hledáte dárek k Valentýnu nebo k narozeninám? Chcete překvapit milého člověka? Pak je šperk s gravurou výborný nápad, který zrcadlí osobnost. Porozhlédněte se na schmuckladen.de a nalezněte spoustu šperků k vyrývání. Ať prsteny, řetízky nebo náramky - na schmuckladen.de můžete zakoupit šperky s rytinou online! Pokud byste hledali zásnubní nebo snubní prsteny, hledejte také v těchto kategoriích - skoro na všechny tam uvedené modely lze také vyrýt.