Ringe online kaufen auf schmuckladen.de

Stříbrné prsteny

Stříbro je materiál, který lze kombinovat v zásadě se vším. Proto je u mnoha žen obzvláště oblíbené a také jako dárek je vždy vhodné. Jemný dámský prsten lze nosit ve všední dny, hodí se ale i při slavnostních příležitostech. Stříbrné prsteny působí klidně a podporují Váš vzhled. S malým drahokamem nebo rytinou můžete prsten učinit něčím výjimečným. Je jedno, zda se má jednat o klasický stříbrný prsten bez ozdob nebo zda hledáte zcela zvláštní šperk: u sperkylove.cz Vám můžeme splnit každé Vaše přání.

Nastavit sestupně

STŘÍBRNÉ PRSTENY

Stříbro je materiál, který lze kombinovat v zásadě se vším. Proto je u mnoha žen obzvláště oblíbené a také jako dárek je vždy vhodné. Jemný dámský prsten lze nosit ve všední dny, hodí se ale i při slavnostních příležitostech. Stříbrné prsteny působí klidně a podporují Váš vzhled. S malým drahokamem nebo rytinou můžete prsten učinit něčím výjimečným. Je jedno, zda se má jednat o klasický stříbrný prsten bez ozdob nebo zda hledáte zcela zvláštní šperk: u schmuckladen.de Vám můžeme splnit každé Vaše přání.

 

STŘÍBRNÉ PRSTENY - NADČASOVÉ STŘÍBRNÉ ŠPERKY

Stříbrné prsteny jsou univerzálně použitelným šperkem a jsou jedním z nejoblíbenějších šperků ze stříbra. Časem si stříbro vytvořilo jméno nejen v oblasti pravých šperků, ale také mezi módními šperky. Dnes jsou stříbrné prsteny ze sterlingového stříbra 925 velmi oblíbeným šperkem. Čistý materiál však ještě nevypovídá nic o konečné formě stříbrného prstenu. Stříbro lze, díky jeho snadné tvarovatelnosti, zpracovávat zcela různě.

Co je 925 sterlingové stříbro?

Při výběru stříbrného prstenu by se však nemělo hledět jen na krásu a tvar. Také u stříbrných prstenů platí: Čím vyšší je podíl stříbra v prstenech, tím vzácnější jsou. Elegantní stříbrný prsten obsahuje většinou 925 sterlingového stříbra, to znamená, že je z 92,5 % ze stříbra. Zbylých 7,5 % je tvořeno mědí. Od opulentního prstenu s ornamenty s vyrytým onyxem, po jednoduché a střídmé varianty - pro každý typ se něco najde.

JAK POZNÁTE PRAVÝ STŘÍBRNÝ PRSTEN?

Číslu, které má vyjádřit obsah stříbra ve šperku, je vlastně velice jednoduché porozumět, pokud člověk ví, co vyjadřuje: Stříbro 925 obsahuje nejvyšší podíl stříbra, totiž 92,5 %. Protože stříbro samotné by na výrobu šperků bylo příliš měkké, musí se ušlechtilý kov zkombinovat s jinými materiály, musí dojít k "legování". Číslo, které lze nalézt většinou za popisem šperku, udává, kolik stříbra se v prstenu skutečně nachází: stříbro 585 znamená, že 585/1000 je z čistého stříbra, zbytek je tvořen z jiných složek, jako například mědi. Udělejte jednoduše po druhém čísle čárku a už máte procentuální podíl stříbra, které se nachází v prstenu. V našem případě tedy 58,5 %. Šperk sám je navíc touto hodnotou označen.

STŘÍBRNÉ PRSTENY POKRYTÉ RHODIEM

Stříbrné prsteny mohou časem ztmavnout, zejména pokud nejsou příliš často nošeny. Proto se stříbrné prsteny často pokrývají rhodiem. Pokrýt rhodiem znamená, že stříbrné prsteny jsou potaženy rhodiovým sulfátem. To zesílí lesk stříbra a chrání ho po určitou dobu proti novému ztmavnutí. Své stříbrné prsteny můžete nechat pokrýt rhodiem i dodatečně. Prosím dbejte však na to, že případně změny u prstenu upraveného rhodiem jsou o něco náročnější a nákladnější. U dodatečných změn se totiž musí nejprve odstranit vrstva rhodia, což je náročné.

STŘÍBRNÉ PRSTENY PRO DÁMY

Stříbrné prsteny pro dámy přesvědčí především svojí různorodostí a výhodnou cenou oproti zlatu a platině. Je jedno, zda zvolíte filigránový jemný prsten ze stříbra nebo široký statement prsten. Mnoho šperkových designerů pracuje převážně právě se stříbrem a vytváří širokou škálu dámských prstenů v nejrůznějších stylech a designech. Navíc jsou prsteny ze stříbra příjemné na nošení a jsou trvanlivější než pozlacené nebo postříbřené módní šperky. Chladný odstín stříbra se hodí k mnoha typům pokožky a nechá se dobře kombinovat s dalšími barvami. Stříbrný odstín je ideální pro dámský prsten v dvoubarevném provedení například se zlatem. Dámský prsten ze stříbra udává decentní ráz a okouzlí především svojí chladnou elegancí.

Stříbrné zásnubní prsteny

Prsteny ve stříbře jsou oblíbený dárek při zasnoubení. Svojí jasnou barvou a chladem utvářejí ušlechtilý design, který se nechá výborně tvarovat a zdobit. Většina stříbrných zásnubních prstenů je vyhotovena v o něco opulentnějším stylu, často jsou prsteny osazeny krásným drahokamem. Stříbro podpoří každý drahokam nebo ozdobný kámen svým třpytem a ještě více zvýrazní hru barev.

 

Zásnubní prsteny se i v našich končinách nosí, zcela dle amerického vzoru, stále častěji ještě i po svatbě. Zásnubní prsteny ze stříbra lze dobře přetvořit v prsteny snubní, které jsou z podobného materiálu, popř. jsou v podobném barevném odstínu. Obzvláště chladné nuance, které se vyskytují u prstenů z ušlechtilé oceli nebo snubních prstenů z bílého zlata, budou ladit v kombinaci se stříbrným prstenem. Také prsten ze světlého růžového zlata bude vypadat ve spojení se stříbrným prstenem překrásně.

STŘÍBRNÝ PRSTEN S PERLOU

Ušlechtilou variantou stříbrného prstenu jsou prsteny, které jsou ozdobené perlou. Je jedno, zda bude dámský prsten ozdoben jednou velkou perlou nebo zda bude osazen více perlami. V kombinaci s perlovými náušnicemi se stříbrný prstýnek s perlou dostane teprve pořádně ke slovu. 

STŘÍBRNÝ PRSTEN S KAMENEM

Vedle pásových prstenů nebo také prstenů s motivy ze stříbra si mnoho milovnic šperků vybere stříbrný prsten s kamenem. Přitom se může jednat o pravé drahokamy jako jsou rubíny nebo ametysty nebo také o ozdobné kameny. Kámen dodá dámskému prstenu zvláštní charakter a nechá jej skvěle působit. Synteticky vyrobené kameny jsou v celkové ceně o něco výhodnější. Prsteny ze stříbra svým barevným odstínem působí harmonicky v kombinaci s většinou dalších barev, přičemž často jsou do stříbra vsazeny malé barevné kameny. Také zirkony mohou stříbrnému prstenu dodat punc výjimečnosti. Dle vkusu můžete na schmuckladen.de vybrat mezi mnohými designy.

STŘÍBRNÉ PRSTENY PRO MUŽE

Prsteny ze stříbra nejsou oblíbené jen u žen, ale také muži je rádi nosí. Stříbro podtrhne maskulinní vyzařování muže a není ve své barvě tak extravagantní jako zlato nebo růžové zlato. Navíc je sterlingové stříbro velice robustní a může být ve všední den nošeno bez problémů. Stříbrné prsteny pro muže mohou být vypracovány různým způsobem - mnoho mužů preferuje klasické páskové prsteny nebo také prsteny s pečetí.

JAK VYČISTÍM STŘÍBRNÝ PRSTÝNEK?

Je důležité, abyste o svůj stříbrný prsten pečovali dobře a pravidelně, protože jinak zoxiduje a zčerná. Jak můžete správně vyčistit svůj šperk, se dočtete v rubrice "dobré vědět" v kategorii „čištění šperků“. Tak předejdete ošklivým zabarvením a budete mít ze stříbrného prstýnku dlouho radost.

JAK DLOUHO VYDRŽÍ STŘÍBRNÝ PRSTÝNEK?

Prsteny ze stříbra jsou oproti módním šperkům z mosazi nebo postříbření trvanlivější. Stříbro však má tu vlastnost, že po nějaké době oxiduje. To znamená, že prsten ztmavne. Toto je chemický proces, který se děje při působení kyslíku, vody a potu na prsten. Toto zabarvení je však pro člověka neškodné. Aby byl prsten chráněn před tímto procesem, je důležité jej před sprchováním nebo koupáním sundat. Navíc se doporučuje prsten v pravidelných časových intervalech čistit. Zvolte stříbrný prsten pokrytý rhodiem. Tento bude ještě trvanlivější.

STŘÍBRNÉ PRSTENY JAKO SNUBNÍ PRSTENY

Stříbrné snubní prsteny jsou velice různorodé a jsou hezkou alternativou pro ty, kdo při uzavření manželství nechtějí jít úplně tradiční cestou. Protože zlaté snubní prsteny jsou při svatebních obřadech stále na prvním místě. Přitom jsou prsteny ze stříbra minimálně stejně tak krásné. Především pokud nosíte i tak pouze stříbrné šperky, snubní prsten může být také ze stříbra. Vedle jednobarevných snubních prstenů se můžete rozhodnout pro dvoubarevné snubní prsteny ze stříbra a zlata. Nechte svůj snubní prsten ozdobit malým diamantem nebo třpytivým zirkonem. Oblíbenou tradicí je rytina. Většinou se rytina umístí na vnitřní stranu dámského a pánského prstenu. Oblíbené rytiny jsou vlastní jména a datum svatby. Jiné manželské páry si nechají vyrýt malé poselství lásky nebo jednoduché srdce.

STŘÍBRNÝ PRSTEN ZMENŠIT NEBO ZVĚTŠIT

Našli jste stříbrný prsten dle Vašeho vkusu, ale sklouzává Vám z prstu? Nemějte obavy, velikost stříbrných prstenů se dá bez potíží upravit. Velikost prstenu je zapotřebí ještě jednou ověřit, a pak není problém velikost stříbrného prstenu zmenšit. Také zvětšení stříbrných prstenů je možné. Na schmuckladen.de můžete zdarma nebo za malou částku změnit velikost stříbrného prstenu, pokud by měl být Váš snubní prsten moc malý nebo moc velký.  

KOUPIT STŘÍBRNÉ PRSTENY ONLINE NA SCHMUCKLADEN.DE

Objevte svět stříbrných prstenů na schmuckladen.de. Prohlížejte v klidu a nalezněte nejkrásnější stříbrné prsteny. Stříbrný prsten s drahokamy, perlami, diamanty nebo zcela jednoduchý - na schmuckladen.de naleznete všechny.