Diamantové prsteny

Zvláštní kouzlo diamantového prstenu tkví v jeho vzácném drahokamu. Svojí vzácností je diamantový prsten jako dárek absolutní vyjádření. Při správné příležitosti, propůjčí své nositelce jedinečné kouzlo. Vybírejte diamantový prsten s rozvahou a nedarujte jej nahodile. Jak zlaté legování, tak také stříbrný prsten podpoří diamant v plném rozsahu a neoslabí jeho třpyt. Pokud chcete své partnerce věnovat tento exkluzivní dárek, naleznete u sperkylove.cz určitě ten správný produkt.

DIAMANTOVÉ PRSTENY

 

Zvláštní kouzlo diamantového prstenu tkví v jeho vzácném drahokamu. Svojí vzácností je diamantový prsten jako dárek absolutní vyjádření. Při správné příležitosti, propůjčí své nositelce jedinečné kouzlo. Vybírejte diamantový prsten s rozvahou a nedarujte jej nahodile. Jak zlaté legování, tak také stříbrný prsten podpoří diamant v plném rozsahu a neoslabí jeho třpyt. Pokud chcete své partnerce věnovat tento exkluzivní dárek, naleznete u schmuckladen.de určitě ten správný produkt.

 

JAKÝ JE ROZDÍL MEZI DIAMANTOVÝM A BRILIANTOVÝM PRSTENEM?

Diamant, který byl opatřen takzvaným briliantovým brusem, se nazývá jednoduše briliant. Ne každý diamant je však také briliant - ne každý diamantový prsten je briliantový prsten. ALE: Každý briliantový prsten je automaticky diamantový prsten. Správný brus tedy rozhoduje, zda v ruce držíte diamant nebo briliant. Briliantový brus, jak jej známe dnes, existuje teprve od roku 1910. Po několik desetiletí se brus vypracovával a zjemňoval, takže dnes patří k nejlepším brusům drahokamů a je tím pádem velice drahý.

 

Briliantový brus je nejoblíbenější druh brusu diamantu. Jméno briliant je odvozeno z francouzského brillant (znamená: třpytivý) a přesně takový je: zářivý a třpytivý. Mnohými fazetami odráží světlo v zdánlivě nekonečné intenzitě.  Briliant se měří v karátech, měrné jednotce pro hmotnost diamantu. Pro upřesnění: Briliant s 0,11 karáty má průměr 3 milimetry. Půlkarát (0,5 karátů) je celosvětově nejvíce nošený briliant a měří 5,1 milimetrů v průměru.

Solitérní prsten s diamantem

Jako zvláštní formu diamantového prstenu zde uveďme solitérní prsten. Tento prsten se vyznačuje použitím jediného diamantu v briliantovém brusu, který je zapuštěn v úchytu s drápky. Tento úchyt se skládá až ze šesti drápků, které pevně uchopí drahokam.

Symbolicky se hovoří o tom, že dáma, která má takovýto prsten se solitérem, je stejně tak jedinečná jako diamant, který je zapuštěn v prstenu. Zodpovědný za trend solitérního prstenu jako prstenu zásnubního je ostatně světoznámý klenotník Tiffany & Co. V roce 1886 byl na trh uveden první návrh solitérního prstenu s diamantem. U zvláštního upevnění, u kterého není spodní část diamantu zakryta, dopadá na kámen světlo ze všech stran a nechává jej zářit ještě více.

KOLIK STOJÍ DIAMANTOVÝ PRSTEN?

Diamant je nejtvrdší látka, která se v přírodě vyskytuje. Jeho tvrdost podle Mohse je 10 a nechává všechny ostatní materiály, co se škály tvrdosti týče, daleko za sebou. Diamant je nesmrtelný, při lehké ztrátě jasnosti jej lze stále znovu vyleštit a svým známým zabarvením River se přizpůsobí každému materiálu.

Tato kvalita však má také svoji cenu. Obzvláště hodnotné diamanty s málo nebo žádnými příměsmi a obzvláště hezkým, probleskujícím třpytem, se nachází cenově obzvláště vysoko. Dokonce i malý diamant na prstenu stojí malé jmění. Cenové rozpětí je velké - od několika set po tisíce Eur. Existují samozřejmě také prsteny s velice malými diamanty, které stojí méně než 100 Eur. V takovémto případě je však kámen opravdu malý, kromě toho se většinou vybírá i o něco cenově výhodnější materiál, například stříbro.

Cena diamantového prstenu je vždy závislá na 4 C: Carat (karát), Clarity (ryzost), Colour (barva) a Cut (brus). Čím je diamant větší, čistší, více čirý a dokonaleji vybroušený, tím je dražší. Kritériem kvality jsou také použité ušlechtilé kovy. Platina je přitom zdaleka nejdražší materiál. 

NA CO MUSÍM PŘI KOUPI DIAMANTOVÉHO PRSTENU DBÁT?

U prstenů s diamanty je nekonečné množství možností a modelů, ze kterých můžete vybírat. Ale přesně to činí výběr správného prstenu někdy tak těžkým, právě když se má jednat o dárek. U diamantových prstenů je obzvláště důležité dbát na druh brusu, na barvu a čistotu kamene. Ale také materiál prstenu hraje rozhodující roli. Je jedno, zda se jedná o zlato, stříbro nebo platinu, k diamantům se výborně hodí každý ušlechtilý kov. Zde záleží na Vaší osobní preferenci, protože výrobci šperků nabízejí modely prstenů z různých materiálů.

Co jsou 4 C u diamantu?

Karát

Diamanty se měří na karáty. Počet karátů lze přepočítat na velikost a hmotnost diamantu. Čím více číslo karátů, tím vzácnější tento drahokam je. Nejmenší hmotnost diamantu začíná na průměru 1,3 mm, to odpovídá karátovému číslu 0,01 ct. Světově nejžádanější a nejčastěji zpracovávaný diamant je takzvaný půlkarát, který má 0,5 ct. To odpovídá průměru pyšných 5,1 mm.

 

Brus

Brus je pro cenu diamantového prstenu rovněž rozhodující. Brus vytváří potřebnou brilanci a tím svit a třpyt vycházející z vnitřku kamene.

 

Barva                                    

Pokud jste se rozhodli pro brus, měli byste při koupi dbát také na barvu diamantu. Barevná škála se označuje písmeny D až Z. D značí naprosto čistě bílou. Tento zcela čirý diamant se označuje také jako River+. Vysoce kvalitní diamanty odrážejí sluneční světlo v překrásných duhových barvách. Dle abecedy směrem dolů přibývá zabarvení diamantu. Diamant s nejvyšším stupněm Z má sytý žlutý odstín. Početné mezistupně nejsou pro laika skoro rozeznatelné.

 

Ryzost

Čirost diamantu odpovídá také stupni ryzosti drahokamu. Klasifikace je zde však o něco komplexnější, než je to u barvy. Čiré diamanty se označují mezinárodní zkratkou FL. Malé inkluze (VVS, VS a SI) jsou viditelné pouze při několikerém zvětšení. Inkluze, které lze zpozorovat pouhým okem, jsou označeny I1, I2 a I3.

 

 

DIAMANTOVÝ PRSTEN PRO DÁMY

Obzvláště ušlechtilým a vzácným se prsten stává právě díky diamantu. Především dámské prsteny ze zlata bývají většinou osazeny diamanty. Zde se může jednat buď o jeden jediný, nebo o spoustu malých briliantů, které ze šperku udělají upomínkový prsten. Na schmuckladen.de naleznete rozmanitý výběr krásných modelů. Dle libosti můžete zvolit materiál a k tomu vybrat vhodné osazení třpytivým diamantem. Dámské prsteny s diamanty se kupují především k zasnoubení. Avšak také do dámského snubního prstenu se vsazuje malý diamant - tak lze odlišit dámský a pánský snubní prsten.

DIAMANTOVÝ PRSTEN PRO PÁNY

Tak jako ostatní diamantové šperky, také diamantové prsteny mohou nosit nejen dámy, ale existují také některé modely s třpytivým briliantem pro pány. V oblasti snubních prstenů není neobvyklé ozdobit diamantem pánský prsten. Dle vkusu a ceny může být velikost kamínků různá.

DIAMANTOVÝ PRSTEN PRO ZASNOUBENÍ

Pokud chtějí muži požádat svoji nejmilejší o ruku, vyberou většinou prsten s diamantem. V kombinaci s prstenem z bílého zlata působí snubní prsteny obzvláště ušlechtile a vzácné. Muži, kteří chtějí do snubního prstenu investovat trošku větší sumu, vyberou jeden větší kámen - oblíbený je především briliantový brus a brus "princess". Diamantový snubní prsten však nemusí být tak drahý. Pokud si vyberete jednoduchý model s malým kamínkem, dá se tento prstýnek pořídit za dobrou cenu. Pokud byste však chtěli pro svou milou trošku větší diamant, vyplatí se zvážit, jestli nezvolit pozlacenou variantu nebo místo bílého zlata vybrat stříbro. Rytina může z prstenu učinit osobní a jedinečný dárek.

DARUJTE DIAMANOTOVE PRSTENY

Koupili jste diamantový prstýnek a přemýšlíte, jak jej náležitě předat? Diamantový prstýnek jako dárek zdůrazňuje vroucí lásku. Místo pro předání prstýnku by mělo být adekvátní situaci. Každý nápad je vítán, jen by měl být výjimečný. Tak bude Vaše nejmilejší vždy vzpomínat na tento kouzelný den nebo na tuto výjimečnou chvíli. Je jedno, jestli to bude večeře při svíčkách, let balónem nebo společná romantická dovolená - krásných chvil je spoustu. Věnujte čas tomu, abyste vymysleli něco romantického. Zabalte prstýnek do malé hezké krabičky a ve správný okamžik dárek předejte. Vaše nejmilejší bude okouzlena!

KUPTE DIAMANTOVE PRSTENY ONLINE NA SCHMUCKLADEN.DE

Z diamantů již od nepaměti vychází zvláštní kouzlo, kterému neodolá žádný milovník šperků. Diamant je prostě nejvzácnější drahokam, který na světě existuje. Proto jsou diamantové šperky velice vzácné - ne každý vlastní šperk s hodnotným diamantem. Jako dárek k zasnoubení nebo jako snubní prsten je diamantový prstýnek jako dělaný. Diamantový prsten ale může být správnou volbou také k narozeninám nebo výročí.